pühapäev, 24. november 2024

Projekt 800m. 4. nädal 18. november

 Esmaspäev

Täiskuu, vähkremisega öö. Appi, milline väsimus. Positiivse külja pealt on liigeste seis väga hea, vaid osades jalalihastes on kangust. Otsustasin, et annan kehale võimaluse taastuda ning lükkasin jõutreeningu edasi.

Õ: Jooks 12.9 km. Tempo 5:45 / km. Pulss 134. Ootasin rohkem vihma ja tugevamat tuult ning riietusin üle. Tiksusin rahulikult proovides mitte väga palju higistama hakata. Vaatamata väsimusele ja liigsele soojale oli joosta täitsa hea. Isegi parem tagareis ei läinud kangeks. Eks nüüd seoses külmemate ilmade ning saabuva libedusega on aeglasemad tempod õuetingimustes paratamatus.

Teisipäev

Kuigi jälle vähkresin üsna suure osa ööst (käisin kolm korda pissil juna jõin vist õhtul liiga palju), siis hommikul väga väsinud isegi ei ole. Palju värskem tundub, kui päev varem. Tapab ikka tempo. Unetunde võiks siiski rohkem kui kuus olla. Jälle üks põhjus, miks noortel spordis suur eelis on.

H: Jõusaalitreening 1 tund. B-kava harjutused (soojendust ja soojendussette ette ei loe).
1. Clean low hang (rebimine rinnale nii, et põlvede nurk läheb teravamaks kui 90 kraadi - sisuliselt sügavkükki). 4 x 4. 56 kg. Minu jaoks on kangi alla saamine suurim mure, kuna võtab väga palju energiat. Kas lasen kuidagi pidurdades rippuma või siis maandan reitele. Mõlemad on ebamugavad ja väsitavad variandid. Pealegi on see minuarvates kogu harjutuse ohtlikeim osa. Proovige 5 kilost topispalli püüda - üsna eamugav. Aga kui pall oleks 50 kilo? Kõige lihtsam oleks kangi kukutada, aga ei taha kaastreenijaid šokeerida.
2. Ühe jala jõutõmme. 3 x 10+10 Hea jõu ja tasakaalu kombinatsioon. Teen seda 12,5kg hantlitega.
3. Hüpped kangiga 1 jalg blokil. 4 x 5+5. Teen 20 kg kangiga ning proovin hüpata järjest maksimumkõrgusele. Ühe jala plus kangiga just palju ei hüppa.
4. Superset: 12 pogo hüpet, millele kiirelt 18 kätekõverdust rusikatel otsa. Hüppan kiires tempos maksimumilähedase jõuga. Teen neli seeriat.
5. Rippes jalgade tõstmine vastu kangi. Jõuliselt üles ja pidurdades alla. Teen 2 ringi. Tavaliselt jõuan esimese ringiga kuni 10, teise ringiga vähem. Oleneb ka sellest, kui aeglaselt jalgu langetan.

Õ: Ratas pukil 1:20, 36 km, 477m tõusu. Pulss 131 ja NPW 185. Jalad olid kuidagi nõrgad ning seetõttu püsis ka pulss ilusti madal. Hoidsin ennast selle eest, et mitte teistega võisteda (sõidan ratast realismi pärast time trial modes). Tean, et pean taastuma selleks, et neljapäevasest trennist kasu tuleks. Üldse on praeguses programis mõeldud nii, et kõik rattasõidud oleks pigem aeroobsed, madalama pulsiga ning ei kurnaks mind enne olulisi jooksutrenne. Lihtsalt lisakardio ilma keha lõhkumata.

Kolmapäev

Magasin seekord tõesti hästi, 8 tundi vms. Hoopis teine tunne, kui silme avades avastan, et kell on juba pool kuus. Viimasel kolmel päeval on olnud pidevalt maos mingid torked. Täna hommikuks on see läinud.

Õ: Jooks 12.8 km, Tempo 5:45 ja pulss 137. Tõenäoliselt kõige raskemates tingimustes tehtud jooks käesoleval aastal. Jooksin lumelörtsi segus, mis libises ja pritsis jalad kiirelt märjaks. Õnneks tegid Nike Pegasus Trail Core-Texid (üks mudel, mis on mind positiivselt üllatanud) head tööd ning hoidsid jalalabad soojas. Viimaseks kolmeks kilomeetriks oli tuul keeranud idast lõunasse ning paisunud väga tugevaks, ehk jooksin nagu vastu seina. Meie talve reaalsus. Küllap tuleb mõni veelgi karmim õhtu enne kevadet.

Neljapäev

Normaalne uni. Magu on korras. Mida muud elult tahta? Vasak achillese kõõlus veidi kange. Ilmselt libedaga jooksmise tagajärg.

H: Metsajooks 5.3 km, tempo 6:30 ja pulss 125. Tahtsin enne õhtust põhitrenni oma lihaseid veidi lahti logistada. Nägin rajal Riho, sörkisime koos ja lobisesime. Rada oli päris korralikult mudane.

Õ: Kiirustreening sisehallis, kokku 8 km. Jooksime järgmisi sette: 4 x 400 m (1500, võistlustempo, puhkus 2 min sörki). Minu ajad tulid: 1:22.8 ; 1:18.1 ; 1:20.8 ja 1:19.8 ehk jooksin aega, kuigi samas oli raske joosta nii pikki lõike nii suure kiirusega nii väikese puhkuse pealt. Korralik kardiosüsteemi poomine käis. Teine set: 10 x 100m üle 1:30 jalutuspausi. Eesmärk joosta 800m tempo kanti, Oli lihtsam ja jooksin isegi veidi kiiremini, ajad: 16.4 ; 16.8 ; 16.8 ; 16.4 ; 16.8 ; 16.5 ; 16.3 ja 15.1. Kaks intervalli keskelt on Garmini failist kaduma läinud, kuid tean, et jooksin 16 ja 17 sekundi vahele. Eesmärk oli joosta kiirelt ja lõdvestunult ning mitte suruda. Tegelikkuses olid lõigutempod ca 1 sek planeeritust kiiremad. Kuna tundsin ennast mugavalt ja lõdvestunult, siis see näitab, et midagi kiiruslik võimekuse taha ei jää. Lisaks 35 minutit jooksuharjutusi kaldteel, harjutusi topispalliga ja venitused.

Reede

Uni üllatavalt hea jälle. Kangust ja torkeid on siin ja seal. Näiteks vajasin poja abi, et saabas jalast saada kuna mul oli teise jalaga aidates tunne, et kohe-kohe on tagareis krampis. Tavaline kiire jooksutreeningujärgne hommik. Samad asjad on noortel ka, aga mul on lihtsalt topelt.

Õ: Rattasõit 44 min NPW 190w, pulss 135. Sisuliselt aktiveerisin vereringet jalgades. Jalad olid jõuetud ja pehmed. 14 km, 490 tõusumeetrit.

Laupäev

Tervet laupäeva iseloomustas sünnipäevajärgne pohmell ja magamatus.

H: Jõutreening 1:10. Kuna olin lastele lubanud, siis täitsa treeningvaba päeva ei tulnudki. Kuna juhendasin sama ajal Kris-Tevenit sain investeerida kava läbitegemisse palju rohkem aega, kui muidu. Seetõttu oli ka harjutusi veidi lihtsam teha.

Pühapäev

Kuigi magasin jälle vähe olin isegi trennides üllatavalt värske. Lisaks olin tunnikese siruli lõuna ajal, mis aitas, kuigi magama ei jäänud.

H: Rattasõit 1:01, NPW 190W, pulss 133. 16km, 720 tõusumeetrit. Jalad olid üllatavalt head, kuid siiski hoidsin teadlikult tagasi.

Õ: Jooksutreening sisehallis. Kokku 12 km. Põhisett 12 x 300 üle 60-90 sek jalutuspausi. 3.6.9.12 tuli sihtida 1500 võistlustempot, ülejäänudel 5k võistlustempot. Sain ilusti hakkama. Tunnen, et tulevad esimesed arenguviljad. Lõikude ajad sekundites: 67.3; 66,3; 57.7; 65.4; 65.4; 59.4; 65.1; 64.7; 58.5; 64.3; 66.9; 51.2. Viimase lõigu jooksin siis 800m võistlustempos. Lisaks tegime 50 minutit jooksuharjutusi, kelku, hüppeid raskuskottidega, kerelihaseid ja venitusharjutusi. Kogu trenni tundsin ennast üllatavalt värske ja energilisena.

Nädal kokku:
Jooks: 51 km.
Muud treeningud: 6 tundi ja 40 minutit.

pühapäev, 17. november 2024

Projekt 800m. 3. nädal 11. november

 Esmaspäev


Algab plaani kolmas nädal. Muude tegemiste vahele rullisin varahommikul oma veidi kangeid jalalihaseid.

H: Jõutreening 45 min. Kuidagi teen asja ära, aga selgelt on puudu jõust, tahtest ja koordinatsioonist. Oleks tahe tugev, siis saanuks ehk teiste osas kompenseerida. Aja puudusel jätsin tegemata ühe jala jõutõmbed.

Õ: Jooks 12.8 km, Tempo 5:30 ja pulss 138 (käe pealt mõõdetud). Ilm oli vast 3-4 kraadi ning kogu aja tuli seenekat. Kartsin, et kui kindad saavad märjaks, siis pean pikalt külma taluma. Tundub, et keha on päris hästi juba jahedaga kohanenud, sest jooksu ajal ei hakanud kordagi külm vaatamata sellele, et kehal oli kaks õhukest kihti. Aitas ilmselt see, et tuul oli minimaalne. Tundub, et selle koha pealt hakkab töö vaikselt vilja kandma, et enam ei väsi ma jooksu lõpupoole ära. Üks asi, millest ei ole ma siiani üle saanud on see, et peale 10 kilomeetrit muutub parem tagareis kangemaks ja pean nägema vaeva, et sujuvat sammu säilitada.

Teispäev

Puhkepäev. Täna on lubatud ainult jooga ja rullimine. Teadus ütleb, et kui treenida 9 korda nädalas, siis on efektiivsem teha kolm duublit ja võtta üks täiesti vaba päev versus treenida igal päeval. Olen viimasel ajal hästi maganud ning täna öösel juba nagu sportlane (kaheksa ja pool tundi). Hommikune kehakaal 79.2 kg. Natuke palju, kuid ilmselt mõjutatud eilsest piparkoogiteost ning üleeilsest isadepäevast (olen tõesti palju maiustanud) ning sellest, et viimastel päevadel on kõvasti trenni vihutud (põletikus keha salvestab rohkem vett).

Kolmapäev

Kogu teisipäeva kuni kolmapäeva pärastlõunani olin ülimalt väsinud. Teisipäeval oli nii kehv, et isegi kraadisin. Arvan, et kehas oli või siis on siiani see mingi külmetusviirus.

Õ: Jooks 12.9 km. Tempo 5:32 ja pulss 136 (käelt, aga tundub, et mõõdab päris täpselt) Õhtuks tuli nii palju energiat sisse, et isegi tahtsin ennast liigutada. Nagu ikka jahe ja pime ning peale kümmet kilomeetrit tahtis parem tagareis kangeks minna. Seekord oli seda mõju siiski vähem tunda, kui esmaspäeval.

Neljapäev

H: Metsajooks 6.9 km, 5:40 / km, pulss 133. Hämmastavalt hea ilm novembri keskpaiga kohta, Ka päike oli üle pika aja välja tulnud. Kui õhtul on raske trenn või test, siis meeldib mulle hommikupoole jalad natuke lahti joosta.

Õ: 800 m test. Kokku jooksin soojenduse ja mahajooksuga ca 6 km. Lisaks 50 min jõu, tehnika ja mobiilsusharjutusi. Testi osa jooksin naelikutega ning see nägi välja nii: 3 x 400 m võimalikult kiire keskmise kiirusega üle neljaminutise pausi. Lõikude keskmine tempo ongi minu 800m võistlustempo. Sain aru, et piiripeal joostes ei taastu nelja minuti jooksul just väga palju. Lõikude ajad tulid sellised:
1 - 1:09:9; 2 - 1:12:7; 3 - 1:11:8. Kiire arvutus näitab, et mu prognoositav 800 m aeg on: 2:23. Tuli ootuspärane, kuigi oleksin unistanud kiiremast. Nüüd tuleb 14. detsembri võistlusel see ühes jutis ära teha ja loodetavasti kiiremini.

Reede

Vasak õlg valutas natuke öösel. Kuna tegime eelmisel õhtul mitmeid harjutusi, mis kätkesid endas topispalli viimist üle pea, siis kinnistub veendumine, et õla teeb mul haigeks just üle pea liigustus. Pmst kõik ujumisstiilid on vastunäidustatud. Harjutuste tegemise ajal valu ei tundnud. Hetkel tundub, et mingid viiruste jamad on ka möödas. Hommikune kehakaal 78.1 kg. Veidi raske veel, aga võtan selle.

Õ: Jooks 13.6 km. Tempo 5:18/km pulss 145. Jooksin keskmise tempo lõike, 5 x 8 minutit. Minu jaoks on see umbes pulsiga 153, enamike teiste jaoks on see tsoon kolm. Tsoon 3 on midagi sellist, mida ma teen väga harva. Sisuliselt on see jooksmine samasuguse hingamise ja pingutusega, mis on pulsivahemikul 132-140. Ehk saan ilma hingeldamiseta joosta ilusa pika sammuga. Kui sealt minna 163 peale, siis hakkan juba hingeldama ning kui veel 10 lööki otsa panna, siis on see umbes see, milles olen enamuse oma 5 ja 10 km võistlustest, aga ka üsna arvestava osa poolmaratonist. Keskmine tempo lõikudel oli seekord: 4:43 min / km. No maratonil nii ei tahaks joosta. Muidu oli super jooksuilm, kui võtta valemist välja tuul ja pimedus.

Laupäev

Esimesed sammud: sääred valusad, põlveliigesed kanged. Kas vanadus? Igaks juhuks täna ei jookse.

H: Jõutreening 53 minutit. Nagu olete märganud treenin jõusaalis kahel korral nädalas. Peamine fookus on plahvatuslikul jõul, tasakaalul ja mobiilsusel. Avalikustan oma A-treeningu.
Soojendus: ca 10 -15 min, sõudeergommeter. Igasugu käte, kere, põlvede ringid, mõned harjutused kummidega. Soojendus erineb kohati olenevalt sellest, kuidas ma tunnen missugune liiges või lihas töötlemist vajab.
1. Power clean ehk kangi rebimine rinnale kõverdades põlvi vähem kui 90 kraadi. Iga raskema harjutuse ees muidugi 1 -2 soojendusseeriat. Põhiosa 4 x 4. Hetkel 55 kiloga.
2. Superset 1: katkematu kükk kangiga + monster walk. Katkematu kükk keskendub nagu ka power clean suure massi liigutamisele suure kiirusega. Erineb ta tavakükist sellepoolest, et ei teki pause. Sujuvalt alla ja kohe hooga üles. Praegu teen 72 kiloga. Kuna kumm ununes täna koju, siis jäi monster wlk tegemata.
3. Superset 2: althaardes lõuatõmme + glute - ham. Teen 4 seeriat kordustega 5 + 20. Lõuatõmbe puhul kasutan praegu 15 kilost ketast.
4. Kõhulihase harjutus: Saada plaati 2 x 12 ringi. Saada plaati harjutus käib nii, et ulatad kangiketast jalgadele ja siis kätele neid kordamööda välja sirutades.

Kuigi plaanis oli duubel teha, siis elu tuli vahele. Võib-olla ongi parem, et sain rohkem puhata.

Pühapäev

Igasugu kangus on põlvedest kadunud. Und võiks siiski kauem olla kui poole kuueni. Vaevu saan seitse tundi täis.

H. Rattasõit pukil. Kuna kogu sõit koosneb 920 meetrist mäkkeronimisest, kus kohati tõusunurgad kuni 20% välja on ka pingutus suurem, kui tahaks. Päris palju tuleb sõita püsti, sest käigud saavad otsa. Kokkuvõttes aeg 1:06, 15.6 km, NPW 216 ja pulss 141.

Õ: Lõigutrenn sisehallis. 6 x 1 km (10 km võistlustempoga) üle 200m sörgipausi. Kolmanda ja neljanda intervalli vahel 3 ringi sörki. Intervallide ajad olid järgmised: 3:54; 3:49; 3:49; 3:52; 3:53; 3:43 (keskmine km aeg 3:50). Lõikude keskmised pulsid 162 - 167. Jooksu tuli koos soojenduse ja mahasörgiga kokku 11 km. Lisaks 35 minutit tõkkeharjutusi, mõned jõuharjutused ja venitus.

Nädal kokku:
Jooks : 62.6 km
Muud abistavad treeningud kokku: 4h ja 10 min.




pühapäev, 10. november 2024

Projekt 800m. 2 nädal 4.nov 2024

 Esmaspäev

Kuigi olin nädalavahetusest väsinud ning öösel võtsin valuvaigisti (et vabaneda peavalust ja uuesti kiiremini magama saaks) ei olnud mul rohkem unekatkestusi ning magasin kokkuvõttes väga hästi.

H: Jõutreening 52 minutit. Viisin cleani 56 kilo peale. Tuli kuidagi paremini, kui eelmisel korral. Aitas see, kui peeglisse vahtimise asemel vaatasin pigem maha ning plahvatusliku tõuke ajastasin sellesse momenti, mil kang reiepealseid puudutab. Samuti aitas peeglisse mittevaatamine hida tasakaalu ühe jala jõutõmmete puhul.

Õ: Jooks tavapärasel Kiili - Ikea ringil 12.9 km. Tempo 5:27/km ja pulss 136. Kuigi vaid kaks kraadi oli ilm mõnusalt tuulevaikne.

Teisipäev

Selle kohta kui kurnatud olin magasin üllatavalt hästi. Trepist alla minnes oli palju valusaid ja kangeid kohti. Hommikune kehakaal 78.2 kg (progress nädalaga 0.5 kg). Tänane päev on mõeldud taastumiseks.

Õ: Plaan oli lõdvestuseks kerge ujumine Keira trenni ajal. 45 min, 1200m. Kahjuks olid peale 600 meetrit mõlemad õlad nii valusad, et ülejäänud aja lihtsalt siputasin jalgu. 10 aastat aktiivset ujumist ilma probleemideta ja nüüd mingi jama  seoses sellega kui tahan käe suruda kõrgele ja kaugele. Niikaua kuni käelaba vaatab pea poole pole mingit probleemi, kuid kahjuks kroolides tuleb see pigem välja keerata ning see liigutus teeb asja valusaks.

Kolmapäev

Ärkasin pea tund enne äratust. Seoses inimeste koolitamisega nii Austraalias kui ka Mehhikos venib tänane tööpäev pikaks (11 tundi). Lisaks on vaja homme sprindiharjutusteks värskeid jalgu. Seetõttu ootab mind ees vaid üks mõõdukas rahulik jooks. Jalad on juba hommikul palju paremad kui päev varem.

Õ: Metsajooks 11.5 km. Kuna Tristan jäi haigeks, siis jooksin tavapärase ringi asemel metsas. Pimeda ajal on metsas väga tüütu joosta, kuna ümbrus näeb välja väga ühesugune. Lisaks on keeruline raja ebatasasusi märgata. Kohe algul sain aru, et olen korralikult ennast üle riietanud. Tempo 5:46 ja pulss 135.

Neljapäev

Enne kella nelja öösel oli vaja Tristani põetada. Pärast seda enam eriti und ei tulnud. Äkki hetkeks veel tukastasin, seda ei tea.

H: Metsajooks 6.5 km. Tundsin, et olen just vaimselt väga väsinud. Proovisin joosta nii rahulikult ja säästvalt, kui sain, aga lõpuks oli ikka samasse auku, nagu tavaliselt. Tempo 5:34 ja pulss 134.

Õ: Sisetreening. Jooksu põhikomplekt oli 8 x 100m üle 3 min puhkuse. Eesmärk sihtida 400m võistlustempot. Kaks esimest paigaltstardist ning ülejäänud lendstardist. Oli tunda, et ma pole sprintimisega hästi harjunud. Proovisin joosta tavapärasele sarnase sammuga, kõrge põlvega ning pikemate jõuliste sammudega. Kõrge põlvega oli kõige kiirem, kuid väsitav. Lõpuks tundus, et kehapoolt dikteeritud samm oli piisavalt kiire ning ka kõige ökonoomsem. Intervallide ajad tulid üsna samasse auku. Kiireim 14.6 ja aeglaseim 15.5 sek. Natuke andis valu parema jalalaba väliskülg. Pean sellega ettevaatlik olema. Jooks kokku koos soojenduse ja mahajooksuga 7.8 km. Lisaks 40 minutit tehnika, mobiilsuse ja lihasvastupidavuse harjutusi. 

Reede

Ei olegi hommikul nii zombi, kui kartsin. Sääred ja tuharad on veidi kanged - järelikult kasutasin eile õigeid lihaseid. Jalalaba väliskülg on natuke tundlik, ehk tuleb jooksmise asemel täna muudele asjadele keskenduda.

H: Jõusaalitreening 45 min. Kuna kogu olek oli justkui läbi klopitud, siis suuremaid numbreid jõusaalis suruma ei hakanud. Tegin lihtsalt töö ära jättes lõpust ajapuuduse tõttu 2 seeriat kõhulihase harjutust tegemata. Niikuinii eile alles treenisin kõhtu pluss ainus harjutus, mis mul viimasel ajal kõhulihaseid kangeks teha on suutnud on althaardes lõuatõmme kettaga. Tegin 5, 5, 4 ja 4 kordust 15 kiloga.

Kuna olin õhtuks väga väsinud, pluss ka jalalaba oli valulik otsustasin õhtust trenni mitte teha.

Laupäev

Magasin hästi ja pikalt, kuid keha oli ikka kuidagi väsinud.

H: Metsajooks 14.5 km. See on ka umbes pikim, mis ma praeguses programmis teen. Keskmine kiirus 5:43 ja pulss 133. Jooksin väga ettevaatlikult. Kõige rohkem kartsin, et see jala probleem muutub vigastuseks. Tegelikkuses oli õhtul jalg isegi paremas seisus, kui hommikul.

Ikka väsinud ja seetõttu rohkem ei treeninud.

Pühapäev

H: Sisetreening rattal. 1:03, 36 km, NPW 197w. Pulss 136. Oleksin võinud pigem paarkümmend watti tagasihoidlikumalt sõita, et paremini välja puhata, kuid üks naisterahvas läks mööda. Kui sõita time trial modes rahulikku trenni, siis sõidavadki enamik kõrval päris kiiresti. Oleksin võinud asja chillimalt võtta. Ahh, mis seal ikka, on nagu on. Õhtuses trennis on siis raskem.

Õ: Klubitreening sisehallis. Kokku tuli jooksu ca 12 km. Kuna Stryd oli tühjaks saanud, siis pani Strava fail aiateibaid. Õnneks on mul kõik Garminis ilusti salvestatud. Kuigi olin terve päeva väga väsinud ja uimane, tuli õhtune trenn ideaalselt hästi välja. Alustasin konservatiivselt ning seetõttu ei olnud mitte mingit ärakukkumist. Lõigud olid järgnevad (kõik pausid 2 min): 4 x 800 m aegadega: 3:08; 3:06; 3:07; 3:06. Edasi 1 x 1600 m ajaga 6:12 (eesmärk hoida sama tempot, mis 800 puhul - tuli hästi välja) ning lõpetuseks jooksin 5 x 100 m 800m võistlustempos. 100m ajad 16.7 ja 17.3 sekundi vahele. Kolmandalt rajalt oli Tallinna Kergejõustikuhallis oluliselt lihtsam joosta kui esimeselt (liiga järsk kurv). Lisaks ca 30 min jõudu, mobiilsust, tehnikat. 

Nädal kokku: Jooksukilomeetreid 64.2. Muid treeninguid juurde 4 tundi ja 40 minutit. Eelmise nädalaga võrreldes mahu poolest veidi konservatiivsem, kuid vigastust ei saanud ja see oli kõige tähtsam.




pühapäev, 3. november 2024

Projekt 800m. 1 nädal 28.okt 2024

 Eessõna

Otsustasin, et avaldan kogu oma treenimise päeviku. Eesmärk on teha maksimaalselt hea tulemus omavalitsuste suvemängudel 2025, mis toimuvad millalgi augustis. Ühtlasi saada antud distantsil vanusegrupi (M45 järgmisest aastast) parimaks Eestis. Hetkel olen täis tahet ning mul ei ole ühtegi jooksuvigastust. Vasak õlg on haige, mistõttu ei ole võimalik teha osasi jõuharjutusi. Seetõttu tegutsen jõusaalis modifitseeritud kavaga.

Esmaspäev

Magasin üle mitme päeva väga hästi ning motivatsioon on kõrge. Hommikune kehakaal 78,6 kg. Olen viimase paari kuuga paar kilo juurde võtnud, kuid uus treeningperiood just algas (ettevalmistav nädal) ning nii peab algama ka distsiplineeritum söömine. Reie nelipealihased on siiani haiged laupäevasest jõutrennist. Ilmselt 4 x 5 katkematut kükki 70 kiloga turjal. Kui kiirelt ikka keha unustab.

Alustan nädalat kohe tugevalt duubliga.

H: Jooksin metsas 3 x 6 minutit laktaadilävel. Intervallide keskmine tempo oli 4:28 / km (pulss 162). Rada oli märg ja libe ning Hoka Torrent 3 on mu meelest laasturajal väga halb. Isegi Hoka Clifton 9 liigub maastikul igast otsast paremini. Kokku 8.5 km. Laktaadiläve jooks kui üle ei forsseeri väga ei väsita eriti kui seda teha sellisel vähesel hulgal. Tempo polnud suurem asi, aga see lles aalgus.

Õ: Jooksin kergliiklusteedel 12,5 km. Kuna õhtuti on pime, siis ilmselt jääb see sama Kiili - Ikea ring mulle pikaks ajaks põhiliseks jooksukohaks. Enesetunne oli üllatavalt hea, kuid viimasel paaril kilomeetril tundsin, et olen väsinud. Tempo 5:34 / km ja pulss 137. Asics Nimbus 26 tunduvad suured ja kohmakad, kuid on pehmed ja ajavad asja ära.

Teisipäev

Ärkasin prognoositult natuke väsinuna ning esimeste sammudega oli ka parem säär haige. Tänane päev on taastumispäev.

Õ:  Jõutreening 45 min. Pidin esiti kergelt ujuma tütre trenni ajal, kuid mind kaubeldi jõusaali juhendama. Kuna korraga oli vaja hallata kolme inimest, siis samal ajal oli keeruline ise keskendunult trenni teha. Jõudsin kuuest harjutusest kolmanda keskele, kui aeg otsa sai. Clean oli kuidagi raske, tuli halva tehnikaga ja õlg läks valusaks. 4 x 4, 54 kg. Pole hullu, aega on.

Kolmapäev

Noorena poleks usukunud, et uni või selle puudus nii segavaks faktoriks saab muutuda. 3:40 läks uni ära. 5:10 lõin käega ja ronisin voodist välja.

H: Laktaadiläve jooks 20 minutit. Selline paras pingutus. Jooksin märjal metsarajal. Lõigu tempo 4:21 ja pulss 164. Hoka Clifton 9 on tõesti palju parem. Kokku 8.8 km koos soojenduse ja maha jooksuga.

Õ: Rahulik jooks 12,8 km. Pulss 137 ja tempo 5:33. Meelde jäi tugev, kuid õnneks mitte veel väga külm sügistuul.

Neljapäev

Puhkepäev. Ilusti välja teenitud. Tunnen, et olen ka üsna väsinud.

Õ: Jooga 20 minutit.

Reede

Õ: Rattasõit pukil. 1:57, 57 km, 868 tõusumeetrit. Üheks põhjuseks oli halb ilm, miks valisin seekord rattasõidu. Keskmine pulss 135, NPW 195. Kuna ma ei ole enam harjunud väntama, siis igasugune 150+ pulsiga tõusude võtmine on jalgade jaoks hirmus vaev. Kuna Keira tahtis joogat teha, siis tegime koos 15 minutit.

Laupäev

Jään magama kuskil 12, kell pool viis läheb uni ära. Proovin veel tunda aega uinuda, aga ei saa. Ma ise ka ei saa aru miks, aga rahusteid võtta ka ei taha.

H: Jooks metsas 7.2 km. Pulss 135, tempo 5:36. Rada on kohati päris mudane.

Õ: Jõutreening 1 tund. Harjutusi pole palju (kuus), kuid kuna enamus on närvisüsteemi koormavad, siis on mõju järgmisel päeval hästi tunda. Power Clean ei tule hästi (5 x 4 52 kilo), samas katkematu kükk (4 x 5 70 kilo) ja althaardes lõuatõmme (4 x 5 15 kilo) on päris head.

Pühapäev

Sain magada ning tunne hoopis teine.

H: Metsajooks 8.3 km. Terve aja sadas lörtsi. Mida varem ma selliste ilmadega harjun, seda kergem on talvel. Tempo 5:28 ja pulss 136.

Õ: Sisetrenn Tallinna kergejõustikuhallis. Kokku 10.2 km. Jooksime püramiidina 200, 400, 600, 800, 1000, 800, 600, 400, 200. Kõik üle 200m sörgipausi. Kuigi plaan oli alustada konservatiivsemalt, siis tegelikkuses panin suure entusiasmiga algul üle ja alla tulin kohati veidi langevas tempos. Ajad:
200-0:44; 400-1:26; 600-2:16; 800-3:07; 1000-3:53; 800-3:14 (siin on näha kõva kukkumine); 600-2:25 (veel kõvem langus); 400-1:25 (viimaseks kaheks võtsin ennast kokku); 200-0:38. Jooksmisele lisaks ca 40 minutit mobiilsuse ja lihasvastupidavuse harjutusi.

Kogu nädala saldo: 63.8 km jooksu. Lisaks üle 5 tunni jõu, mobiilsuse ning risttreeningut.