Lõpuspurt (ma taga kollases särgis)
Distants: 10 km - selline hea kannatamise distants, kohe algusest tempo peale.
Aeg: 39:04 - tagas 649 inimese seas 68. koha.
Kadents: 186 sammu minutis - Eliitjooksjad jooksevad keskmiselt 180-190 sammu minutis. Jooksen samas rütmis, aga lühema sammuga.
Sammupikkus: 1.36 m - Kui rütm ja tehnika on käes, siis ilmselt sõltub see jooksja kaalust (kergem lendab paremini), lihaste jõust ja vastupidavusest, mingil määral ka painduvusest, eeldusel, et üle astuma (overstriding - samm venitatakse ebaefektiivselt pikaks jalalaba ettesirutusega, tekib pidurdusmoment) ei hakka. Ehk siis eliit, kes jookseb minuga samas rütmis teeb seda pikema sammuga, sealt tuleb ka kiiruse vahe. Kohe ka vastus kuidas saada kiiremaks. Kaal kergemaks, säärelihas vastupidavamaks.
Keskmine vertikaalvõnge: 8.7 cm. - näitab kui palju inimene üles ja alla jooksu ajal võngub. Väiksem võnkumine on efektiivsem, energia on suunatud rohkem edasiliikumisele ja vähem üles-alla. Minu näitaja on veidi parem kui keskmine, aga siin on ikkagi üsna palju arenguruumi. Võiks olla umbes 7 cm, parimatel on see alla 6,7. Usun, et selle näitaja parandamine võiks olla väga oluline just maratonidistantsi jaoks.
Pinnakontakti aeg: 194 ms - Kui vähest aega on jalg tõukel maapinnaga kontaktis. Väga hea näitaja, eliidi tasemel.
Pulss: keskmine 183, max 188 - ma ei teadnud, et ma nii kõrge pulsiga suudan 10 km joosta. Kindlalt üle anaeroobse läve. Sellest ka võistlusel kehv enesetunna ning lõpupoole suure pingutusega kaasnevad külmavärinad.
Training effect: 5.0 overreaching - Jah, treeningul kunagi nii pikalt sellise pulsiga ei tee.
kes ei teadnud, siis sellisena näitab Garmin
Connect neid uusi numbreid
Kuidas nende numbrite põhjal kiiremaks saada. Vastuseid on palju, aga toon kolm olulist (just seoses eelnevate numbritega)
1. Kaal kergemaks (1,5 tundi enne jooksu starti oli 73.1). 69 kilo pealt jookseks vähemalt minuti kiiremini.
2. Anaeroobne lävi paremaks (sisuliselt madalama pulsi juures suurem kiirus).
3. Vähem üles-alla võnkumist (sellise kadentsi ja pinnakontaktiga võiks see number parem olla)
Vähemalt on mul need numbrid võistlusolukorras teada ning saan jälle edaspidi pulsivöö koju jätta ja võistelda enesetunde järgi. Loodetavasti lastakse mul nüüd Tartu Mill triatlonini neli nädalat rahulikult treenida ja ei pea võistlustega oma keha liialt koormama.
Ei teadnudki, et Garmin selliseid asju mõõdab. Põnev :)
VastaKustuta